Our Advantage

As an established and well-capitalised global leader, State Street can offer the guidance you need to achieve your business objectives — in any market environment.

Home

State Street in Poland

State Street to wiodący na świecie dostawca usług finansowych dla inwestorów instytucjonalnych. State Street jest globalną organizacją, z pełnym oddaniem służącą potrzebom rynków i klientów. Od momentu wejścia na europejski rynek w 1970 roku, firma mocno zaznaczyła swoją obecność i dzisiaj zatrudnia ponad 10,000* pracowników w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki. Nasza wysoko ceniona kadra sprawia, że State Street może zaoferować klientom pełen zakres usług finansowych, w tym: obsługę i zarządzanie aktywami, kompleksowe usługi analityczne oraz obsługę transakcji.

State Street w Polsce

Od początku działalności w Krakowie, tj. od 2007 roku, firma odnotowała gwałtowny rozwój i obecnie zatrudnia już ponad 3,000 specjalistów.* Nasi utalentowani pracownicy świadczą szereg kompleksowych usług z zakresu obsługi inwestycji finansowych, w tym kompletną księgowość funduszy inwestycyjnych, obsługę instrumentów pochodnych, wycenę papierów wartościowych, sporządzanie sprawozdań finansowych oraz administrację funduszami hedgingowymi (wysokiego ryzyka).

Nasi eksperci w Krakowie dostarczają naszym klientom narzędzi i wsparcia niezbędnych dla osiągnięcia przez ich inwestycje jak najlepszych wyników. W roku 2009 otworzyliśmy nasze biuro w dzielnicy Kazimierz a w wyniku dalszego rozwoju w roku 2012 – w kompleksie Bonarka 4 Business. Ten krok jednoznacznie podkreślił nasz silny związek z Polską jak i plany na dalszy rozwój w tej lokalizacji.

W 2016 roku otworzyliśmy nowe biuro w Polsce, w Gdańsku, które wspiera naszych europejskich klientów. Początkowo zatrudnienie w biurze w Gdańsku wyniosło 350 specjalistów a wraz z rozwojem firmy będzie się zwiększać. State Street niezmiennie stawia na ciągłe doskonalenie oraz rozwój działalności w Polsce i poszukuje utalentowanych pracowników, którzy zechą skorzystać z rosnących możliwości rozwoju jakie stwarza coraz szerszy zakres usług dostarczanych z biura w Krakowie i nowego w Gdańsku.